Obchodné podmienky

Máme pre vás rýchle zhrnutie najdôležitejších bodov našich obchodných podmienok. Celé znenie obchodných podmienok si kedykoľvek môžete stiahnuť tu  

 • Keď si u nás niečo skvelé vyberiete a odošlete objednávku, pošleme vám ešte jej potvrdenie. Každý sa občas sekne, preto radšej ešte raz skontrolujeme stav tovaru v sklade, overíme cenu či dostupnosť tovaru u výrobcu.
 • Na väčšine obrázkov sú profesionálne 3D počítačové animácie. Čo to často skreslia aj obrazovky mobilov a počítačov. Farebný odtieň, pomerové rozloženie jednotlivých prvkov (napr. vzdialenosť úložných boxov) či presné rozmery produktu sa preto nemusia zhodovať so skutočným vyhotovením dodaného produktu. Občas sa môžu objaviť aj drobné zmeny v dizajne, ktoré si výrobca vyhradzuje a ktoré nemenia vlastnosti a celkovú podobu produktu. Matrace môžu podliehať menším rozmerovým odchýlkam, špeciálne pri výške matraca, kde sa štandardne môže vyskytnúť odchýlka +/- 1 cm. Táto odchýlka nepredstavuje výrobnú vadu a neznižuje kvalitu výrobku. Farba peny v matracoch znázornená na obrázkoch slúži iba pre prehľadnejšiu ilustráciu rôznych matracových vrstiev a nemusí sa zhodovať so skutočnou farbou použitej peny. Táto odlišnosť nemá však žiaden vplyv na vlastnosti matraca, ktoré ostávajú zachované.
 • Pach a vôňa? Po rozbalení nechajte svoj matrac ešte "odpočinúť" na dobre vetranom mieste. Materiály použité v matracoch z našej ponuky sú testované a certifikované v súlade s prísnymi bezpečnostnými štandardmi. Niektoré materiály (napr. latex) majú svoju charakteristickú prirodzenú vôňu, ktorá však nie je závadou, ale prirodzenou vlastnosťou, a časom vyprchá.
 • Doba doručenia nábytku a matracov býva dlhšia. Buďte preto trpezliví, prosím. Ide o veľký a ťažký tovar, aby bolo jeho doručenie čo najlacnejšie, bude to trvať dlhšie. Pokiaľ nemôžete čakať, odporúčame dokúpiť si službu expres kuriéra.
 • O doručení tovaru vás preto budeme vopred informovať. Ak vám termín doručenia nevyhovuje, dohodnite si s nami alebo kuriérom náhradný termín.
 • Po doručení hneď skontrolujte stav zásielky (počet balíkov, príp. poškodenie tovaru). V prípade, že sa cestou niečo poškodilo, spíšte s dopravcom škodový protokol a ten nám pošlite.
 • Ak čokoľvek v dodanom balení chýba, poslali sme vám nesprávny diel, alebo kus s výrobnou vadou, nebuďte smutní. Stačí nám hneď napísať na reklamacie@detskapostel.sk alebo kliknite tu. Pošlite nám fotodokumentáciu a čo najpodrobnejšie opíšte závadu. Urobíme, čo sa dá. A prepáčte nám to, polepšíme sa.
 • Tovar prišiel v poriadku, ale nepáči sa vám? Ak nie ste spokojní, nič sa nedeje. Tovar môžete vrátiť do 14 kalendárnych dní odo dňa doručenia spolu s vyplneným formulárom na odstúpenie od zmluvy, ktorý nájdete tu: Príloha č. 1 - Formulár na odstúpenie od zmluvy. 
 • Pri tovare na zakázku (tzv. tovar na objednávku - napr. vlastný motív na nábytku, či matrace na mieru) je potrebné uhradiť celú platbu za tovar vopred. Takúto objednávku môžete stornovať najneskôr do 48 h. Tovar vyrobený na zakázku nie je možné vrátiť.

 

Kontaktné údaje predávajúceho:
DETSKAPOSTEL, s.r.o.,
so sídlom Zemianska Dedina 75
IČO: 47429151
zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Žilina, odd. Sro, vl.č.60353/L
DIČ: 2023887008
IČ DPH: SK2023887008
Telefón:02/222 007 01
Email: info@detskapostel.sk
číslo účtu/IBAN: SK0611000000002924913079

Orgán dozoru:
Slovenská obchodná inšpekcia (SOI)
Inšpektorát SOI pre Žilinský kraj
Predmestská 71, P. O. BOX B-89, 011 79 Žilina 1
Odbor výkonu dozoru
tel. č. 041/763 21 30, 041/724 58 68, fax č. 041/763 21 39
http://www.soi.sk 
http://www.soi.sk/sk/Podavanie-podnetov-staznosti-navrhov-a-ziadosti.soi 

 

Špeciálne upozornenie:

 • Nábytok z masívu, ktorý je lakovaný alebo iným spôsobom upravený na biely odtieň, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu, aby vám časom nezažltol. Je to jeho prirodzená vlastnosť, ktorú nie je možné reklamovať.
 • Matrac otáčajte najneskôr každé 2 mesiace, aby ste sa vyhli predčasnému opotrebovaniu a preležaniu. Ide o dôležitý pokyn od výrobcu.

 

Celé znenie obchodných podmienok:


Na stiahnutie tu: Obchodné podmienky.

Príloha č. 1: Príloha č. 1 - Formulár na odstúpenie od zmluvy

Príloha č. 2: Príloha č. 2 - Poučenie o uplatnení práva kupujúceho na odstúpenie od kúpnej zmluvy

 

Ďalšie dokumenty:

Reklamačný formulár nájdete tu.
Formulár návrhu na začatie alternatívneho riešenia sporov, nájdete tu

 

 

 

Táto stránka používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac informácií