Blog

Deti jednoducho milujú poschodové postele

Nielenže sú výbornými preliezačkami - zároveň sú aj skokanským mostíkom, pirátskou loďou s hliadkovacím košom a tiež vesmírnou stanicou. Pre deti je takáto posteľ neobmedzeným priestorom na úžasné hry.
Lenže klasická poschodová posteľ má určité nevýhody. Z toho "dospeláckeho", funkčného hľadiska. Ak máte deti v najbežnejšom vekovom odstupe (teda rozdiel troch rokov), veľmi ľahko sa môže stať, že zatiaľ čo mladšiemu zo súrodencov bude posteľ dokonale vyhovovať, druhý z nej šupom-hupom vyrastie počas najbližšieho "výškového skoku". A čo potom? Zostane vám posteľ, ktorá na výšku zaberá dvakrát toľko miesta, ale reálne je na nej iba priestor na spánok len pre jedného.
Predsa len, investíciu do postele nerobíme každý deň - nie je to práve najlacnejšia záležitosť. Preto je určite dobré zauvažovať trocha dopredu, a vybrať takú veľkosť postele, aby deťom poslúžila minimálne niekoľko budúcich rokov.
A práve s touto predstavou vznikla rozšírená poschodová posteľ.

Na takejto posteli sa pohodlne vyspia až 3 malé deti, alebo jedno väčšie a jedno menšie. Nakoľko je posteľ dostatočne široká, bude vyhovovať aj rastúcim deťom, či tým, ktoré sa v posteli radi prevaľujú. Takže, ak k vám príde návšteva či kamaráti vašich detí, už nemusíte riešiť, kde ich na noc uložiť. Jednoducho máte vždy jedno voľné miesto v rezerve.
Navyše vo väčšine modelov je pod rozšírenou posteľou umiestnený aj veľký skladovací priestor. Pod "dvojposteľ" sa toho zmestí dosť, takže sa nemusíte ani pri poschodovej posteli vzdať úložného priestoru! No čo viac by ste si mohli priať? Skočte na našu stránku a pozrite si širokú ponuku postelí. Zaručene nájdete niečo, čo si zamilujú nielen vaše deti, ale spolu s nimi aj vy!


Rozkladacia detská posteľ – nenechajte sa prekvapiť návštevou!

Určite sa vám už stalo, že najlepší kamarát/kamarátka vášho dieťaťa mal u vás zostať cez víkend.
Ak bývate v byte, aj takáto zdanlivo jednoduchá situácia môže vypáliť celkom problematicky, keď si zrazu uvedomíte – hups, a kde bude vlastne spať?

Obvykle sme radi, že do bytu napraceme všetko, čo potrebujeme. Posteľ pre hostí je na zozname priorít hlboko pod všetkými dennodennými, oveľa dôležitejšími vecami, ktoré v byte chceme mať poruke. Ale z času na čas sa u každého vyskytne situácia, keď by sa jedna posteľ navyše jednoducho zišla. Dá sa to v stiesnených bytových podmienkach urobiť tak, aby bol vlk sýty, ale aj ovca zostala celá?

Dá! Riešením je rozkladacia detská posteľ.
V bežné dni táto posteľ zaberá miesto ako jedna posteľ, ale keď príde návšteva, dá sa spodná časť vytiahnuť, a vznikne skvelá prístelka! Nemusíte už teda nechávať návštevy prespávať na gauči alebo púšťať deti k sebe do postele – vyspia sa spolu a ešte budú nadšené, že sa môžu pred spaním pohrať.

Ak je skutočne vaším problémom priestor, určite vás poteší, že s rozkladacou detskou posteľou nestratíte ani cenný úložný priestor. Takmer všetky rozkladacie postele už dnes majú pod prístelkou zásuvky,  takže priestor nielenže nestratíte, ešte ho získate aj navyše.

Ešte stále váhate? Pozrite si našu ponuku rozkladacích postelí. Nájdete tu postele rôznych farieb aj výšok, takže zaručene nájdete to, čo sa bude hodiť práve do izby vašich detí.
Myslite dopredu, a pripravte sa na všetky situácie. Možno je rozkladacia posteľ to „pravé orechové“ aj pre vás!


Detské vyvýšené postele

Tak ako som sľúbil v minulom článku, dnes vám poviem niečo o detských vyvýšených posteliach a bližšie sa pozrieme na ich rôznorodé využitie.

Prvé na čo chcem poukázať, alebo upriamiť pozornosť je detská radosť alebo zážitok s toho, že má inú posteľ ako je tá klasická.

Pretože niektoré druhy týchto postelí nám ponúkajú šmykľavku ktorá umocní radosť dieťaťa vstať z postieľky, šmyknúť sa dole a utekať do škôlky. Ale samozrejme máme aj “záložný” plán pre neposedné deti ktoré by nevedeli od radosti zaspať. V takomto prípade máme aj modely ktoré majú iba rebríky, prípadne schodíky. Okrem miesta na spánok a dobrý oddych nám pod posteľou vzniká priestor ktorý môžeme využiť rôznymi spôsobmi. Vyvýšené detské postele môžeme rozdeliť aj podľa veku dieťaťa. Buď bude priestor využívaný na hranie; dievčatká sa môžu hrať na malé mamičky alebo princezničky, chlapci na bojovníkov alebo pirátov a keď sa dohrajú stačí priestor iba zakryť a máme upratané :-). Ak máme školopovinné deti, v priestore môže byť umiestnený písací stôl na prvé domáce úlohy.

A ešte nám zostáva zvoliť si vhodný materiál, ktorý môže byť prírodný ako borovica alebo jelša, prípadne ich môžeme zakúpiť vo farbách našeho interiéru. Výber je taktiež veľmi široký ako pri každom druhu ktorý u nás ponúkame.

V ďalšom príspevku si povieme viac o rozkladacích detských posteliach.

Ak bol tento článok prínosom dajte nám like alebo zdielajte.


Prečo práve drevo

V predchádzajúcom článku som sa zameral na výber postelí a matracov vo všeobecnosti. Dnes by som chcel svoju pozornosť upriamiť na detské postele z dreva. O ich výhodách, prípadane nevýhodách vám poviem v nasledujúcom článku.

Od začiatku sme sa zamerali primárne na postele z dreva, ktoré môžu mať rôzne farby, podľa vašeho vkusu a interiéru izby. Môžu byť z rôznych prírodných materiálov a v rôznych vyhotoveniach. Ako môžete vidieť naša ponuka zahŕňa rozmanité druhy postelí, od vyvýšených postelí cez poschodové postele, až po postele s prístelkou. Veľmi dôležitým aspektom pri výbere je aj stabilita a pevnosť rámu. Okrem iných výhod ktoré drevenné konštrukcie majú chem vyzdvihnúť hlavne tieto.

Medzi výhody drevenných konštrukcií patria:
vysokokvalitná konštrukcia
nedržia prach, čo je veľká výhoda pre alergikov
jednoduchšie čistenie je samozrejmoťou pri detskej kreativite a hrách :-)
sú dôležité vo Feng Shui nakoľko symbolizuje stabilný tok energie

Čo by ste ako prípadní zákazníci mohli posudzovať ako neýhodu je vyššia cena, čo samozrejme neplatí pri všetkých konštrukciách a vyššia hmotnosť výrobku. Ale z môjho pohľadu je lepšie zainvestovať do drevenných postelí nakoľko je ich kvalita naozaj vysoká.

V ďalšom príspevku si povieme viac o ďalšom našom produkte; vyvýšených detských posteliach.

Ak bol tento článok prínosom dajte nám like alebo zdielajte.

 

 

Tipy pre výber postele

Keď sa snažíte vybrať novú posteľ, musíte kontrolovať všetky jej vlastnosti. Veľmi dôležité je uvedomiť si, že existujú dve rôzne časti ktoré tvoria posteľ. Je to samotná  posteľ a matrac. Aby ste si boli istí, že budete mať príjemný spánok, je absolútne nevyhnutné aby oba prvky boli vhodné pre vás. Je nutné si samostatne vybrať matrac a posteľ.

Rám postele
Pri výbere rámu postele je dôležitá jeho konštrukcia. Pre mňa je veľmi dôležité, aby posteľ nemala čelo pri nohách, nakoľko som veľmi vysoký. Pre iných je dôležitý zase úložný priestor. Napokon by ste mali zvážiť druh materiálu, ktorý vyberiete pre vašu posteľ. Obvykle sú to drevo a kov. Oba tieto materiály sú vhodné,pričom je dôležitá hlavne ich odolnosť, hlavne ak sú to detské, alebo poschodové postele. Vhodný materiál nie je drevotrieska alebo plastové materiály, nakoľko sa často rozpadávajú a vŕzgajú. U nás nájdete vhodné postele pre deti hlavne preto, lebo sú odolné a sú vyrobené z kvalitných materiálov.
Mojou voľbou sú postele z dreva nakoľko sú moderné, lacnejšie a samozrejme takmer vôbec nevrźgajú, sú prírodné a trvácne.


 

Matrac
Voľba matraca môže byť nesmierne náročná. Existuje mnoho vlastností na ktoré by ste mali brať ohľad ale najhlavnejšia je asi tvrdosť. Tvrdosť matraca je dôležitá nakoľko matrac udržiava chrbticu v správnej polohe počas spánku. Nakoľko je pre každého z vás vhodná iná tvrdosť matraca existuje tabuľka ktorá by vám mala pomôcť pri výbere. Táto tabuľka je samozrejme len orientačná ale všeobecne platí, že človek s vyššou hmotnosťou by si mal kúpiť tvrdší matrac a ak je človek vysoký mal by zvoliť skôr mäkší druh matracu. Ďalej budete musieť zvážiť, či chcete matrac s pamäťovou penou, strunami, latexom či dokonca matrac s bambusu. Samozrejme mali by ste sa uistiť, že vášmatrac perfektne sedí do daného typu postele.

Záver


Z totoho všetkého vyplýva, že cena nie je všetko. V prvom rade je kvalita a dobrý spánok.

Táto stránka používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac informácií